3 2/7+5 5/7-1 5/9-2 8/9

+1
Ответы (2)
  1. 8 июля, 15:35
    0
    3 2/7+5 5/7-1 5/9-2 8/9=4 5/9

    1) 3 2/7+5 5/7=9

    2) 9 - 1 5/9=7 4/9

    3) 7 4/9 - 2 8/9=4 5/9
  2. 8 июля, 16:08
    0
    3 2/7+5 5/7 = 8 7/7=9

    1 5/9-2 8/9 = 14/9-26/9=-12/9=-1 3/9

    9 - (-1 3/9) = 9+1 3/9 = 10 3/9