А) 18/19-7/19+3/19: б) 2/7+4/7-5/7: в) 9/11-3/11-2/11: г) 5/12+3/12+3/12 д) 11/15 - (3/15+7/15) е) 13/16 - (13/16-3/16).

+3
Ответы (1)
  1. 22 марта, 09:58
    0
    18/19-7/19+3/19=14/19

    2/7+4/7-5/7=1/7

    9/11-3/11-2/11=4/11

    5/12+3/12+3/12=11/12

    11/15 - (3/15+7/15) = 11/15-10/15=1/15

    13/16 - (13/16-3/16) = 13/16-10/16=3/16