А) (-3/5) : (-2) = ...

Б) (-0,24) : (-1,6) = ...

В) - 4,32: (-54) = ...

+4
Ответы (1)
  1. 3 марта, 16:25
    0
    [-3/5]:[-2]=[3/5 x 1/2] = 3/10

    [-0,24]: [ - 1,6] = 2,4 : 16 = 0,15

    [-4,32] : [-54]=4,32:54=0,08