Дрофа пробегает 145 км за 3 часа. Сколько км пробежит дрофа за 3/5 часа?

+2
Ответы (2)
  1. 28 ноября, 05:41
    0
    3/5 часа=36 мин

    3 часа=180 мин

    1) 180:36=5 (раз) больше

    2) 145:5=29 (км)
  2. 28 ноября, 06:54
    0
    За 1 час = 145/3=48 1/3 км (т. е. за 5/5 часа)

    за 3/5 часа = 145/3 * 3/5 = 29 км