5. Xonadon uchta xona, oshxona, yuvinish xonasi va yo'lakdan iborat. Yo'lakning yuzi 14 kv. m, oshxona va yuvinish xonasining birgalikdagi yuzi yo'lakdan 4 marta katta. Agar oshxona, yuvinish xonasi va yo'lakning umumiy yuzi xonalarning yuzidan ikki marta kichik bo'lsa, xonadonning jami yuzini toping

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 19:18
    0
    1.8+4=12 - площадь кухни

    2.24:4 х3=18 - 2 комната

    3.8+8+12+24+18=70 - площадь