1 2/9 + 1 1/6•2-1 25/42

+4
Ответы (1)
  1. 9 января, 10:18
    0
    1 2/9 + 1 1/6 x 2 - 1 25/42 = 1 8/36 + 2 12/36 - 1 25/42 = 3 20/36 - 1 25/42 =

    = 3 840/1512 - 1 900/1512 = 3 280/504 - 1 300/504 = 3 140/252 - 1 150/252 =

    = 3 70/126 - 1 75/126 = 1 121/126