1/6 - (5/12-7/12)

-2/5 - (-3/5)

5/8 - (-7/8)

-1/9 - (+2/9)

+5
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 16:26
    0
    1/6 - (5/12 - 7/12) = 1/6 - 5/12 + 7/12 = 1/6 + 1/6 = 1/3

    5/8 - (-7/8) = 5/8 + 7/8 = 12/8 = 1,5

    -1/9 - (+2/9) = - 1/9 - 2/9 = - 1/3