1/8 · (7/13 · 13/6) + 1/8 · (3/11 · 11/6) =

+2
Ответы (1)
  1. 14 марта, 15:45
    0
    1) 7/13 • 13/6 = 7/6

    2) 3/11 • 11/6 = 1/2

    3) 1/8 • 7/6 = 7/48

    4) 1/8 • 1/2 = 1/16

    5) 7/48 + 1/16 = 7/48 + 3/48 = 10/48 = 5/24

    Ответ 5/24