3 1/3:2/3*1/5=? 4/5*2 1/2:6=? 3 1/5*5/8:2/7=? 26:3 1/4*1/16=? 4 1/8*6/11:2 1/4=?

1 1/7*3/4:3/10=?

+3
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 00:06
    0
    1) 10/3:2/3=10/3*3/2=5/1*1/5=1;

    2) 4/5*5/2=2/1*1/6=1/3;

    3) 16/5*5/8=2/1*7/2=7;

    4) 26/1*4/13=8/1*1/16=1/2;

    5) 33/8*6/11=9/4*4/9=1.