Х: 15=34-28; х: (15-6) = 23; х-54=9*6; х-54:9=6; 37-х=96:6; 45+х=18*5

+2
Ответы (1)
  1. 29 января, 08:11
    0
    1) x:15=6 x=6*15 x=90 2) x:9=23 x=23*9 x=207 3) x-6=6 x=6-6 x=0 4) x-54=54 x=54+54 x=108 5) 37-x=16 x=16-37 x=-11 6) 45+x=90 x=90-45 x=45