А) (3/4 - 1/2) •5 = ...

б) (5/7+1/21) : 2 = ...

+2
Ответы (1)
  1. 14 сентября, 18:08
    0
    А) (3/4 - 1/2) •5 = 1 1/4

    1) 3/4 - 1/2 = 1/4

    2) 1/4 •5 = 1 1/4

    б) (5/7+1/21) : 2 = 8/21

    1) 5/7+1/21 = 16/21

    2) 16/21 : 2 = 8/21