1/3√144+5√16/225 - (0,2√6)

+4
Ответы (1)
  1. 10 июня, 23:14
    0
    Решение:

    1/3√144 + 5√ (16/225) - (0,2√6) = 1/3*12 + 5*4/15 - 2/10*√6=12/3 + 20/15 - 1*√6 / 5=4+4/3 + (√6) / 5 = (15*4 + 5*4 - 3*√6) / 15 = (60+20-3√5) / 15 = (80-3√5) / 15