79*23+21*23 - (23*123-23*23)

+2
Ответы (2)
  1. 7 марта, 15:18
    0
    1) 23*123=2829. 2) 23*23=529. 3) 2829-529=2300. 4) 79*23=1817 5) 21*23=483. 6) 1817+483 = 2300. 7) 2300-2300=0
  2. 7 марта, 16:01
    0
    23 * (79+21) - (23 * (123-23)) = 23*100+23*100=23 * (100+100) = 23*200=4600