13 2/9 - (x+2 5/9) = 7 5/9

+3
Ответы (1)
  1. 20 июля, 05:20
    0
    13 2/9 - (х + 2 5/9) = 7 5/9

    х + 2 5/9 = 13 2/9 - 7 5/9

    х + 2 5/9 = 12 11/9 - 7 5/9

    х + 2 5/9 = 5 6/9

    х = 5 6/9 - 2 5/9

    х = 3 1/9