35 * 1 2/7 - 19,8 + 2 5/6

+1
Ответы (1)
  1. 8 июня, 02:06
    0
    1) 35 * 1 2/7 = 35 * 9/7 = 5*9 = 45

    2) 45 - 19,8 = 25,2

    3) 25,2 + 2 5/6 = 25 1/5 + 2 5/6 = 25 6/30 + 2 25/30 = 27 31/30 = 28 1/30