801.4 - (74-525.35:7.9) * (64.4-6.88:8.6)

+2
Ответы (1)
  1. 22 ноября, 10:04
    0
    801.4 - (74-525.35:7.9) * (64.4-6.88:8.6) = 324.4

    1) 525.35:7.9=66.5

    2) 74-66.5=7.5

    3) 6.88:8.6=0.8

    4) 64.4-0.8=63.6

    5) 63.6*7.5=477

    6) 801.4-477=324.4