Сравните: 4/5 и 7/10 помогите

+2
Ответы (2)
  1. 26 декабря, 01:10
    0
    4/5 больше 7/10

    так как 1/5 = 20% 4/5 = 80%

    1/10 = 10% 7/10 = 70%
  2. 26 декабря, 02:13
    0
    4/5 и 7/10 4/5*2 = 8/10 > 7/10*1 = 7/10