1 7/9+28+2 5/12+5 2/9+7/12+4 3/4

+1
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 04:31
    0
    1 7/9 + 28 + 2 5/12 + 5 2/9 + 7/12 + 4 3/4 = 28 + (1 7/9 + 5 2/9) + (2 5/12 + 7/12) + 4 3/4 = 28 + (16/9+47/9) + (29/12+7/12) + 4 3/4 = 28 + 63/9 + 36/12 + 4 3/4 = 28 + 7 + 3 + 4 3/4 = 38 + 4 3/4 = 42 3/4