17-х=8+2, 9+х=16+4 матиматика 2 сынып

+3
Ответы (2)
  1. 25 февраля, 14:31
    0
    17-х=8+2

    17-х=10

    х=17-10

    х=7

    9+х=16+4

    9+х=20

    х=20-9

    х=11
  2. 25 февраля, 14:51
    0
    17-х=8+2

    17-х=10

    х=17-10

    х=7

    17-7=8+2

    9+х=16+4

    9+х=20

    х=20-9

    х=11

    9+11=16+4