1) 5/3+3/8+1/4=

2) 5/9+1/6+3/4=

+2
Ответы (1)
  1. 22 августа, 16:28
    0
    1) 5/3 + 3/8 + 1/4 = 40/24 + 9/24 + 6/24 = 55/24 = 2 7/24

    2) 5/9 + 1/6 + 3/4 = 20/36 + 6/36 + 27/36 = 53/36 = 1 17/36