5/9•2 •1/4:20; (1•1/2-3/8) : 7; (1-1/2) : (1/2-1/3)

+5
Ответы (1)
  1. 5 июля, 02:55
    0
    5/9•2 •1/4:20 = 5/9*1*1/2*1/20=1/9*1/2*1/4=1/72

    (1•1/2-3/8) : 7 = (1/2-3/8) * 1/7 = (4/8-3/8) * 1/7=1/8*1/7=1/56

    (1-1/2) : (1/2-1/3) = 1/2: (3/6-2/6) = 1/2:1/6=1/2*6/1=6/2=3