11/15 + 5/12=

1/3 + 1/6=

3/4 - 2/5=

3 2/5 - 3/5

+2
Ответы (1)
  1. 1 декабря, 01:16
    0
    11/15+5/12=44/60+25/60=69/60=1 9/60

    1/3+1/6=2/6+1/6=3/6=1/2

    3/4-2/5=15/20-8/20=7/20

    3 2/5-3/5 = 17/5-3/5=14/5=2 4/5