28/67 * (10 11/13-2 11/13: 1/2) : 3 1/2=

+5
Ответы (1)
  1. 20 января, 17:28
    0
    3 2 1. 4

    28/67 * (10 11/13-2 11/13:1/2) : 3

    1/2 = 8/13

    1) 2 11/13:1/2=74/13

    2) 141/13-74/13=67/13

    3) 28/67*67/13=28/13

    4) 28/13:7/2=8/13