12 3/17+х+8 16/17=23 2/17

+1
Ответы (1)
  1. 21 мая, 04:14
    0
    (12+8) + (3/17 + 16/17) = 20 + 19/17 = 21 2/17

    x+21 2/17 = 23 2/17

    x = 23 2/17 - 21 2/17

    x=2