2 3/8:3 1/6=9 1/10: (2x)

+2
Ответы (1)
  1. 6 августа, 08:02
    0
    19/8:19/6=91/10:2 х;

    1) 19/8*6/19=1/4*3/1=3/4;

    2) 91/10:3/4=91/10*4/3=181/15;

    3) 2 х=181/15

    181/15*1/2=181/30

    х=6 1/30