X-2 (8/15) = 3 (7/12)

+4
Ответы (1)
  1. 30 марта, 21:36
    0
    x-2 8/15=3 7/12

    x=3 7/12+2 8/15 = 43/12+38/15 = (215+152) / 60=367/60=6 7/60

    x=6 7/60