В

a) 5 1/2 - 1 2/3=

b) 0,3: 0,48=

+5
Ответы (1)
  1. 7 мая, 12:45
    0
    А) 5 1/2 - 1 2/3 = 5 3/6 - 1 4/6 = 3 5/6 б) 0,3 : 0,48 = 3/10 : 48/100 = 3/10 * 100/48 = 10/16 = 5/8 = 0,625