2 - (47/8 - 22/3) : 3/4

+5
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 15:04
    0
    2 - (47/8-22/3) : 3/4 = 2 - (141/24-176/24) : 3/4 = 2 - (-35/24) : 3/4 = 2 - (-35/24) * 4/3=2+35/18=71/18