1) 1/15: (-2/3) - 1,6

2) (1 11/16 - 3 7/8) * 4

+4
Ответы (1)
  1. 5 сентября, 09:43
    0
    1. 1/15: (-2) / 3 = (1*3) / (15 * (-2)) = - 1/10

    2. - 1/10-16/10 = (-1-16) / 10=-17/10=-1.7