50: (14 8/23 + 5 15/23) - (6 1/5-2 3/5) : 9

+1
Ответы (1)
  1. 15 июня, 16:51
    0
    1) 14 8/23+5 15/23=19 23/23=20

    2) 6 1/5-2 3/5=5 6/5-2 3/5=3 3/5=18/5

    3) 50/20=2,5

    4) 18/5:9/1=18/5*1/9=2/5=0,4

    5) 2,5-0,4=2,1