1) 1/2-1/3-1/4 = ?

2) 2/3-1/4-1/6 = ?

3) 1/8-1/4-1/2 = ?

+3
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 09:20
    0
    1) (6-4-3) / 12 = - (1/12)

    2) (8-3-2) / 12=3/12=1/4=0,25

    3) (1-2-4) / 8 = - (5/8)