84:6 - (11-5). 90:3•2+16•2, (47+23) - 56:4, 96:4+20•3

+3
Ответы (1)
  1. 6 декабря, 22:45
    0
    84 : 6 - (11 - 5) = 14 - 6 = 8

    90 : 3 * 2 + 16 * 2 = 30 * 2 + 32 = 60 + 32 = 92

    (47 + 23) - 56 : 4 = 70 - 14 = 56

    96 : 4 + 20*3 = 24 + 60 = 84