1 мин 15 с: 3 = ... 26 м4 см: 6 = ... 2 ч20 мин: 4 = ... 19 км: 5 = ...

+4
Ответы (1)
  1. 16 сентября, 01:25
    0
    1) 1 мин 15 сек: 3 = 75 : 3 = 25 сек

    2) 26 м 4 см: 6 = 264 : 6 = 44 (см)

    3) 2 ч 20 мин: 4 = 140 : 4 = 35 (мин)

    4) 19 км: 5 = 3,8 (км) = 3 км 800 м