5 3/7 - (2 1/2 + 1 1/3) : 1/6

+5
Ответы (1)
  1. 31 августа, 11:50
    0
    5 3/17 - (2 1/2 + 1 1/3) : 1/6 = - 17 4/7

    1) 2 1/2 + 1 1/3 = 5/2 + 4/3 = 15/6 + 8/6 = 23/6

    2) 23/6 : 1/6 = 23

    3) 5 3/7 - 23 = - 17 4/7