1) 1,8x=0,8x+4

2) 0,4x+2=16-0,6x

3) - 5y+15=-0,5y+6

4) - 3x-4,6=-2,7x+1,4

5) 10y-8=4+6y

+3
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 23:56
    0
    1) 1,8 х-0,8=4 х=4 2) 0,4 х+2=16-0,6 х 0,4 х+0,6 х=16-2 х=14 3) - 5 у+15=-0,5 у+6 - 5 у+0,5 у=6-15 - 4,5 у=-9 У=-9:4,5 У=-2 4) - 3 х-4,6=-2,7 х+1,4 - 3 х+2,7 х=1,4+4,6 - 0,3 х=6 х=-20 5) 10 у-8=4+6 у 10 у-6 у=4+8 4 у=12 У=3