3/8*4/5:9/10; 6/7:3/5*1 2/5

+1
Ответы (1)
  1. 18 марта, 23:34
    0
    1) 3/8*4/5=12/40=3/10 : 9/10=3/10*10/9=1/3

    2) 6/7:3/5*12/5=6/7*5/3*12/5=24/7