Разложите на множители: 5a^2-30ab+45b^2

+3
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 12:24
    0
    5 а^2-30 ав+45 в^2=5 (а^2-6 ав+9 в^2) = 5 (а-3) ^2