А) 10/51:15/68; Б) 3 5/9:2 2/3; В) 24:8/9;

+1
Ответы (1)
  1. 8 января, 02:39
    0
    10/51:15/68 = 10/51*68/15=2/3*4/3=2*4/3*3=8/9

    3 5/9:2 2/3 = 32/9:8/3 = 32/9*3/8=4/3=1 1/3

    24:8/9=24*9/8=27