1/3 х+1/4 х+1/5 х = 1 19/75

+1
Ответы (1)
  1. 20 мая, 11:59
    0
    х (1/3+1/4+1/5) = 1 19/75

    х * (20+15+12) / 60=94/75

    х*47/60=94/75

    х=94/75:47/60

    х=8/5=1 3/5=1,6