2/9 • (3/10•7/8) ; (10/13•11/12) • (12/55•13/20).

+1
Ответы (1)
  1. 10 января, 19:41
    0
    2/9 * (3/10 * 7/8) = 1/3 * 1/5 * 7/8 = 7/120

    (10/13 * 11/12) * (12/55 * 13/20) = 10/13 * 13/20 * 11/12 * 12/55 =

    = 1/2 * 1/5 = 1/10 = 0,1