0.5 * (1.6*3-6.4 * (-4.5)) - 2.4 * (1.5*3 + (-4.5)) =

+5
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 20:52
    0
    0,5 * (1,6 * 3 - 6,4 * (- 4,5)) - 2,4 * (1,5 * 3 + (- 4,5)) = 16,8

    1) 1,6 * 3 = 4,8

    2) 6,4 * (- 4,5) = - 28,8

    3) 4,8 - (- 28,8) = 4,8 + 28,8 = 33,6

    4) 0,5 * 33,6 = 16,8

    5) 1,5 * 3 = 4,5

    6) 4,5 + (- 4,5) = 4,5 - 4,5 = 0

    7) 2,4 * 0 = 0

    8) 16,8 - 0 = 16,8