5:5/6+1 2/7•5 5/6-4 3/4

+2
Ответы (1)
  1. 29 августа, 00:00
    0
    5:5/6+1 2/7*5 5/6 - 4 3/4=8,75

    1) 5:5/6=6

    2) 1 2/7*5 5/6=9/7*35/6=15/2=7,5

    3) 6+7,5=13,5

    4) 13,5-4,75=8,75