б) 1 5/12:5 2/3 = (2/3 х) : 24

+4
Ответы (1)
  1. 18 июня, 04:35
    0
    5 2/3*2/3x=1 5/12*24

    17/3*2/3x=17/12*24

    34/9x=34

    x=34*9/34

    x=9