5: (- (-1/12)) : (-1/4+1/6: (-2)) + 1 1/3

+4
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 06:05
    0
    5: (1/12) : (-1/4+1/6 * (-1/2)) = 5*12: (-1/4-1/8) = 60: (-3/8) = 60 * (-8/3) = - 480/3=-160