1) 2,6-0,2 (3 а-9) = - 0,5 (-2 а+6) 2) 0,6 (-2 у+3) - 0,4 (9-у) = - 0,3 (у-9)

+2
Ответы (1)
  1. 1 июня, 03:17
    0
    1) 2,6-0,6 а+1,8=a-3

    4,4+3=a+0,6 а

    7,4=1,6 а

    а=4,625

    2) - 1,2 у+1,8-3,6+0,4 у=-0,3 у+2,7

    -0,8 у-1,8=2,7-0,3 у

    -0,8 у+0,3 у=2,7+1,8

    -0,5 у=4,5

    у=-9