27/34 * (5-2 4/5*1 1/9)

+4
Ответы (1)
  1. 26 октября, 23:06
    0
    27/34 * (5 - 2 4/5 * 1 1/9) = 27/34 * (5 - 14/5 * 10/9) = 27/34 * (5 - 28/9) =

    27/34 * (5 - 3 1/9) = 27/34 * 1 8/9 = 27/34 * 17/9 = 3/2 = 1 1/2