12 3/5-7 1/5+3 7/10=?

+2
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 11:46
    0
    =5 (3-1) / 5 + 3 7/10 = 5 2/5+3 7/10 приводим к общему знаменателю = 5 4/10 + 3 7/10=8 (7+4) / 10=8 11/10=9 1/10