3/4:3/8 х-3/4-1/6=1/2

+2
Ответы (1)
  1. 15 марта, 23:35
    0
    3/4:3/8 х-3/4-1/6=1/23*8*х/4*3 - ((9-2) / 12) = 1/2

    24 х/12=1/2+7/12

    2 х = (6+7) / 12

    х=13/12*2

    х=13/24