1) (2 3/7+1 1/2) : 5/7; 2) (5 2/5+9 1/6) : 9 32/45; 3) (10-2 2/3) : 4 8/9

+1
Ответы (1)
  1. 18 июля, 03:40
    0
    (2 3/7 + 1 1/2) : 5/7 = (17/7 + 3/2) : 5/7 = (34+21) / 14 : 5/7 = 55/14 * 7/5 = 11/2 = 5 1/2

    (5 2/5 + 9 1/6) : 9 32/45 = (27/5 + 55/6) : 437/45 = (162+275) / 30 : 437/45 = 437/30 * 45/437 = 9/6 = 3/2 = 1 1/2

    (10 - 2 2/3) : 4 8/9 = 7 1/3 : 4 8/9 = 22/3 : 44/9 = 22/3 * 9/44 = 3/2 = 1 1/2