А) 2 2/3+5 5/12

б) 3 2/15-1 1/7

в) 6 1/7-10 3/14

+5
Ответы (1)
  1. 18 декабря, 13:05
    0
    А) 8/3 + 65/12 = 32 + 65 / 12 = 97/12

    б) 47/15 - 8/7 = 329 - 120 / 105 = 209/105